Конспект Заняття Моя Оселя

Уважаемый гость, на данной странице Вам доступен материал по теме: Конспект Заняття Моя Оселя. Скачивание возможно на компьютер и телефон через торрент, а также сервер загрузок по ссылке ниже. Рекомендуем также другие статьи из категории «Конспекты».

Конспект Заняття Моя Оселя.rar
Закачек 883
Средняя скорость 3791 Kb/s

Конспект Заняття Моя Оселя

Мета: закріплення уявлень дітей про якості, властивості, цільове призначення меблів з використанням тексту казки.

— вчити розуміти узагальнююче слово «меблі»;

— розширювати і активізувати словник по даній темі;

— вчити утворювати і вживати в мові іменники однини і множини чоловічого та жіночого роду;

— розвивати загальну, дрібну, артикуляційну моторику;

— розвивати слухове і зорове увагу;

— виховувати дбайливе ставлення до предметів домашнього ужитку.

Обладнання: предметні картинки із зображенням меблів, піктограми до казці, рухома, пальчикова і словесна гри.

Словник: комод, етажерка, табуретка, спинка.

Попередня робота: придумування казки педагогом (можна разом з дітьми); розглядання предметів меблів; ігри (дивитися в кінці).

Педагог запрошує дітей в групу. Бере дзвіночок дзвонить у нього і каже:

— Сьогодні у нас незвичайне заняття. Чуєте, дзвіночок дзвонить? Він кличе вас усіх для того, щоб про щось розповісти. Хочете послухати? Тоді подивіться на наші підвісні модулі: спочатку — на червоний, потім — на оранжевий, потім — на синій, і жовтий. Скажіть, що ви бачите на них? (Стіл. стілець. шафа. тощо)

— Правильно. Тому сьогодні ми поговоримо про ці речі. Проходьте на стільчики. Давайте пограємо в гру, яка називається «Угадайка».

Педагог по черзі показує картинки із зображенням предметів меблів, розміщені на дошці, запитує: «Що це таке? Для чого потрібен цей предмет меблів?»

Потім круговим рухом обводить всі розглянуті предмети і питає дітей: «Як одним словом називаються всі ці предмети?» (Меблі.)

— Хлопці, хочете ми з нашим дзвіночком розповімо вам казку про сім’ю меблів?

Тоді ми зараз відпочинемо, і будемо слухати казку.

Це стілець, на ньому сидять (ліва долоня в кулачку притискається до правого, витягнутої пальцями вгору).

Це стіл, за ним сидять (ліва в кулачку, права відкрита долоня лежить зверху).

Ось ліжко — на ній лежать (руки зігнуті в ліктях перед грудьми лежать одна на іншій).

В шафу речі ми прибираємо, (імітація складання речей).

На прогулянку всі крокуємо (пальчики обох рук крокують по колінах).

Вихователь по черзі замінює (або переходить до іншої дошці) картинки на смішні зображення предметів меблів (диван з вусами, очі; ліжко, одягнена в сукню тощо) і розповідає казку:

Тато-диван був широкий і гладкий,

Мама-ліжко білосніжною і м’якою.

Були їхні дітки.

У величезній квартирі.

Скільки їх разом?

Разом вважають предмети меблів. Педагог продовжує:

У тата-велике сидіння дивана,

На мамі-ліжка спати насолоду.

У табуреток — сидіння та ніжки,

Бігають швидко вони по доріжці.

А ще у них були дідусь і бабуся, дядько і тітка.

Відкривав величезний рот:

А в роті його, дивись,

Сукні, кофти і панчохи.

Дядько-шафа нам дуже потрібен:

У нього є полиці, дверцята.

Він з речами теж дружний,

У ньому білизна та рушники.

Спинка згорбилася її.

У кріслі кіт і тітка Тая

А вчора до всієї сімейці,

З купою книг і сувенірів

Це тітка з Парижа.

І у кожного в квартирі

Проживає за сімейці:

Є дивани і ліжка,

І шафи і етажерки.

Всі вони один одного люблять,

Не скривдять ніколи,

Допомагають одне одному,

І піклуються завжди!

Вихователь запитує у дітей, чи сподобалась їм казка? Про що вона? (Про меблів). Що цікавого дізналися з казки? (Меблі теж може жити сім’єю. Але так буває тільки в казці).

Рухлива гра «Кірюшина ліжечко»:

Ось Кірюшина ліжечко (розвести руки в сторони).

Щоб спав Кирилку солодко (присісти, долоньки під щічку).

Щоб уві сні він підростав (повільно підніматися).

Щоб швидше великим він став (встати на носочки, тягнути руки вгору).

Педагог показує указкою на частині меблів і дає їм неправильні назви: показує на ніжки стільця і називає їх ручками і т.д. Діти виправляють помилки. Потім педагог неправильно говорить про цільове призначення предметів меблів. Наприклад, показує на стілець і каже: «На стільці ми спимо». Показує на ліжко і каже: «На ліжку ми танцюємо» і т.п. Діти виправляють педагога.

Покласти в мішечок картинки із зображенням предметів меблів. Запропонувати дітям по черзі діставати їх з мішечка і говорити, що це і для чого потрібен цей предмет меблів.

Конспект заняття в середній групі дитячого садка для дітей 4-5 років

Автор: Атарская Вероніка Валеріївна, вихователь МБДОУ №42, р. Нижньокамськ

Конспект НОД «Мій дім»

Матеріал для вихователів дошкільних установ.

Тема: Мій дім

Вік: дошкільна Середня група (4-5 років)

Напрям: Пізнавально-мовленнєвий

Основна освітня область: «Пізнання»

Інтегровані освітні галузі: «Соціалізація», «Комунікація», «Читання художньої літератури», Музика»

Мета: Закріпити у дітей знання про поняття «будинок».

Завдання:

Виховні: Виховувати любов, почуття прихильності до рідного дому, місту.

Розвиваючі: Розвивати зв’язне мовлення через повні відповіді на запитання.

Розвивати образне мислення і пам’ять. Розвивати увагу, уяву, творчі здібності.

Освітні: Продовжувати знайомити дітей з історією житла, з видами будинків в інших країнах. Розширювати знання дітей про своїй «малій батьківщині»,вулицях, житлових будинках, громадських будівлях, їх призначення. Закріпити вміння називати свою адресу. Повторити помешкання тварин.

Планований результат: Сформувати у дітей знання про види будинків, про історію їх виникнення; закріпити вміння називати свою домашню адресу.

Методи і прийоми:

Наочнийпоказ, розглядання.

Словесні: пояснення, запитання, розглядання, бесіда, порівняння, художнє слово, вказівка.

Практичні: інсценізація уривка з казки «Заюшкина хатинка», гра «Чий будиночок»

Наочні засоби навчання: демонстраційний матеріал «Які бувають будинки», дидактична гра «Чий будиночок»будиночок, костюми лисиці та зайця.

Індивідуальна робота: інсценізація казки «Заюшкина хатинка», заучування вірша.

Словникова робота: житловий, громадський; юрта, вігвам, намет, голку.

Попередня робота: бесіди, розглядання ілюстрацій, читання художньої літератури, вивчення прислів’їв і приказок, розучування пісні «Здрастуй, Батьківщина моя!»,екскурсія на нашу мікрорайону, виставка малюнків на тему «Мій дім»,виготовлення дидактичної гри «Чий будиночок».

I. Інсценізація уривка з казки «Заюшкина хатинка»

II. Гра «Чий будиночок»

III. Бесіда «Мій рідний дім»

1. Для чого потрібен будинок, історія виникнення

2. Види будинків

3. Вірш «Будинки бувають різні»

4. Що таке адреса

5. Чому вулиця так називається

6. Пісня «Здрастуй, Батьківщина моя»

Вихователь: Хлопці, подивіться, який гарний будиночок. Цікаво, чий він? Хто тут живе? Здається, я знаю! І ви здогадаєтесь, якщо отгадаете мою загадку.

Що це за звір лісовий

Встав, як стовпчик під сосною,

І стоїть серед трави-

Вуха більше голови?

Вихователь: Правильно, це заєць. Давайте постукаємо і поздороваемся з ним. (Стукають) Зайчик, виходь швидше.

З будиночка виходить лисиця.

Лисиця: Здрастє, здрастє! Немає тут ніякого зайця! Я тут живу. Це мій будинок!

Йде назад в будиночок.

Вихователь: Хлопці, що ж сталося? Чому лисиця у зайчика в будиночку живе? І де ж сам зайчик?

Виходить заєць і плаче

Вихователь: Здрастуй, зайчику. Чому ти плачеш?

Заєць: Як же мені не плакати? Була у мене хатинка луб’яний, а у лисиці — крижана, попросилася вона ночувати, та мене і вигнала! Залишився я без будиночка.

Вихователь: Хлопці, правильно поступила лисиця, вигнавши зайчика з його власного будиночка?

Вихователь: Звичайно. Адже це його будинок, і ніхто не має права його виганяти з власного будинку. Що ж нам робити? Давайте покличемо лисицю.

Діти стукають в будиночок.

Лисиця: Зараз як вискочу, як выпрыгну, підуть клаптики по закутках!

Вихователь: Лисонька-лисиця, виходь, будь ласка. Ми хочемо з тобою поговорити.

Вихователь: Ти недобре вчинила. В тебе немає права виганяти зайця з його будинку.

Лисиця: А як же я? Де ж мені жити? Моя хатинка розтанула?

Вихователь: Ми з хлопцями тобі допоможемо. Зараз ми знайдемо для тебе підходящий будиночок.

Гра «Чий будиночок»

Одній групі дітей роздаються картинки із зображенням тварин, а іншій групі — помешкання тварин, кожен знаходить собі пару.

Вихователь: Ось, лисичка, знайшли ми твій будиночок, твою норку. Ти рада?

Лисиця: Спасибі, хлопці.

Вихователь: Залишайтеся на нашому занятті, наші хлопці розкажуть вам ще багато цікавого і повчального.

Вихователь: Хлопці, з якої казки прийшли до нас лисиця і заєць? (відповідають)

Ви знаєте, де живуть звірі, як називаються їх будиночки. А де живуть люди? (відповідають)

Вихователь: Для чого потрібні людям будинку? А ви знаєте, що в далекі часи люди жили в печерах. Тільки з часом вони навчилися будувати будинки. Спочатку це були землянки, потім дерев’яні хати, кам’яні будинки. Зараз це великі багатоповерхові цегляні, панельні будинки. У кожній країні будинки різні. Вони відповідають своєрідному способу життя людей. Які будинки ви знаєте? (відповідають)

Вихователь: А як ви думаєте, чому в місті будують багатоповерхові будинки? (відповідають)

Вихователь: Як називаються будинки, в яких живуть люди?Які громадські будинки(будівлі)ви знаєте?

Вірш «Будинки бувають різні»

Будинки бувають різні:

Високі і низькі,

Зелені та червоні

Далекі і близькі.

Будинки бувають різні.

Вихователь: У кожного вдома є свій номер. Кожен будинок знаходиться на вулиці, у кожній вулиці є своя назва. Для чого ж людям потрібен адресу?

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте свою домашню адресу? Може лисичка і зайчик захочуть прийти до вас у гості.(називають)

Вихователь: Ви назвали вулиці, на яких ви живете. А ви знаєте, чому вони так називаються? Наприклад, вулиця Гагаріна?(відповідають)

Вихователь:

Розумничка! Хлопці, рідний дім-це дім, в якому ми живемо, це наш двір, наша вулиця, наше рідне місто Нижньокамськ! Наш дім-це наша велика Батьківщина-Росія!

Пісня «Здрастуй, Батьківщина моя!»

Вранці сонечко встає,

Всіх на вулицю кличе,

Виходжу з дому я, —

Здрастуй, вулиця моя!

Я співаю, і у височині

Підспівують птиці мені,

Трави шепчуть мені в дорозі:

«Ти скоріше, друже, рости!»

Відповідаю травам я,

Відповідаю вітрам я,

Відповідаю сонцю я:

«Здрастуй, Батьківщина моя!»

Вихователь: Сподобалося вам, лисичка і зайчик, на нашому занятті? А вам, хлопці? Що цікавого було? (відповідають)

Вихователь: Давайте попрощаємося з нашими гостями, пора їм вже повертатися додому. Як кажуть: «В гостях добре, а вдома краще!

Фізичний розвиток: удосконалювати координацію рухів в обмеженому просторі приміщення, підтримувати цікавість до рухових ігрових вправ.

Соціально-моральний розвиток: виховувати пошану до людини-трудівника, учити малят шанувати свою історію, традиції, любити рідну домівку.

Емоційно-ціннісний розвиток: учити дітей виявляти внутрішню позицію стосовно предметного довкілля, отримувати задоволення від гри.

Пізнавальний розвиток: розширити знання вихованців про особливості вигляду екстер’єру української хати минулого, матеріалу, які використовувалися для її спорудження тощо; покращувати логічне мислення.

Мовленнєвий розвиток: розвивати монологічне мовлення, закріпити в активному словнику назви житла та його складових.

Художньо-естетичний розвиток: формувати в дітей уміння помічати красу традиційного українського житла, виховувати любов до мистецьких традицій українського народу.

Креативний розвиток: учити малят виділяти в предметному довкіллі нетипове, відкривати нове для себе; удосконалювати творчі навички в зображенні української хатини.

Попередня робота: розповідь про особливості вигляду української хати минулого, розгляд ілюстрованого матеріалу із зображенням інтер’єра старовинної української хати, побуту, українського подвір’я.

Обладнання: картинки із зображенням старовинної української хати, інтер’єр української хати, старовинного посуду та інших предметів домашнього вжитку, папір формату А4, кольорові олівці.

Хід заняття

Бесіда «Як ти, українська хато?»

Вихователь. Діти, кажуть, що Батьківщина починається для кожного з нас із рідної домівки, дому, де він народився і зростав,із батьківського порога, рідної оселі. Розкажіть, в якій оселі живете ви? ( Відповіді малят). Усе це – сучасні житла.

А зараз я хочу розповісти вам про ту оселю, в якій жили українці в минулому. Хто знає, як називалося житло наших пращурів?(Українська хата, хатина). Правильно, молодці. Давайте розглянемо, який же вигляд мала традиційна старовина українська хата. Подивіться, якою була вона зовні? (Біленькою, гарною, невеличкою, мальовничою). Хати раніше споруджували не із цегли і не з бетону, а із соломи та глини. Не просто було побудувати таку хатинку – затишну та теплу, з міцними стінами та дахом. Дах старовинної хати також укривали соломою. Коли хатку освітлювало вранішнє сонце, солом’яний дах виблискував, мов золото. Зверху глиняні стіни хати господині щороку білили крейдою, тому вони виглядали біленькими, світлими, ніби усміхалися людям. Вікна української хати були невеличкими. Майстровиті теслярі виготовляли для хат дерев’яні рами та двері. Зверху на кожній хатині був димар, через який виходив дим, коли затоплювали піч.

Розкажіть, які будівельні матеріали використовували люди для спорудження української хатини? Який вигляд мала хата наших пращурів зовні, якими були її дах, вікна, двері? Що ще було у хати? (Відповіді дітей). Якою, на вашу думку, мала бути хата для того, щоб її мешканці почувалися в ній добре? (Теплою, затишною, міцною). Якими руками можна спорудити таке житло? (Людськими, дбайливими, старанними, майстровитими, умілими).

Огороджували традиційну українську хату плетеним парканом – тином, біля якого часто садили фруктовий садок або просто квіти, соняшники, мальви, калину. Так і стояла українська хата як у віночку, серед зелені, кучерявих дерев і цвіту.

Ось у такій білій хатинці-мазанці, може, побачили світ ваші прапрадід чи прабабуся…Потім вони виросли, покинули рідну домівку, але вона залишилася в їхньому серці як світлий спогад про дитинство, про юні роки, про своїх батьків і дідів. (Малята ще раз розглядають ілюстративний матеріал, задають педагогу запитання, що їх цікавлять, обмінюються враженнями).

Читання та обговорення літературного твору за темою: «Моя хата» Т. Шевченко

Вихователь виразно читає дітям уривок вірша.

І досі сниться: під горою

Між вербами та над водою,

Біленька хаточка. Сидить

Неначе й досі сивий дід

Коло хатиночки і бавить

Хороше та кучеряве

Своє маленьке внуча.

І досі сниться: вийшла з хати

Веселая, сміючись, мати,

Цілує діда і дитя,

Аж тричі весело цілує,

Прийма на руки, і годує,

І спать несе. А дід сидить,

І усміхається, і стиха

Запитання до тексту:

Розкажіть, який сон часто снився Шевченкові? Які спогади Шевченкові навівала думка про рідну хатину?

Якою ви уявляєте хату поета? Як ви думаєте, чи важливо дорослій людині пам’ятати оселю свого дитинства, своїх батьків і дідів?

Поясніть свою думку.

Яке враження справив на вас цей віршик?

Фізкультхвилинка «Зведемо хатинку»

Дорослий читає віршовані рядки, а малята виконують ігрові рухові дії.

Щоби спорудити добру хату,

Треба глини замість багато:

Ось так ніжками ми тупцювали –

(Малята збираються в купу та енергійно тупочуть ногами).

Глину для хатини замішали.

Станемо, малята, столярами

Та змайструємо в хату двері-рами,

(Присідають і стукають уявним молотком).

Щоб щоранку ніжний промінь сонця

Зазирав в хатинку крізь віконця.

(Підводяться і простягаються уперед руки, витягуючи шию.

Теплий дах потрібен хаті, діти.

(З’єднують кінчиками пальців підняті над головою руки).

Слід її соломою укрити,

Щоб не капав дощ на нас зі стелі,

(Хаотично струшують кистями, обертаючись довкола себе).

В стрісі горобці жили веселі.

(Пересуваються стрибками на обох ногах, змахуючи зігнутими в ліктях руками – зображують горобчиків).

Мовна гра «Розкажи про хату»

Дітям пропонується розглянути малюнок або слайд із зображенням української хати та скласти описову розповідь.

Приблизний варіант розповіді:

На малюнку зображена старовинна українська хатина. Вона невеличка, гарна. Дах хати зроблений із соломи, золотавий. Стіни зліплені з глини та чисто побілені. На даху ми бачимо димар. У хатини є вікна з дерев’яними рамами, без віконниць. Вони знаходяться низько, при землі. Українська хата оточена плетеним парканом – тином. Мені подобається вигляд української хати. Вона дуже мальовнича та доглянута. Ця хата нагадує мені про те, як раніше жили люди в нашому рідному краї.

Педагог стежить за тим, щоб малюк висловлював думку не поспішаючи, але зв’язно та послідовно.

Логічна гра «Вибери правильний варіант»

Педагог спонукає малят вибрати логічно правильні варіанти і дати відповіді на запитання.

Українську хату вкривали шифером чи соломою?

Стіни хати зводили з цегли чи з глини?

Хата була зовні світла, біла чи темна?

Традиційна українська хатина була двоповерховою чи одноповерховою?

Рами і двері хатини бути пластиковими чи дерев’яними?

Хату огороджували дощаними чи плетеним парканом?

Українські хати називали мазанками чи теремками?

Під час гри діти мають відповідати чітко, повними реченнями, а не окремими словами.

Образотворча робота «Українська хатинка»

Діти пригадують особливості вигляду старовинної української хати, матеріали, які використовувалися для її спорудження, тощо. Малята на прохання дорослого називають складові частини відповідної будівлі (вікна, дах, димар, стіни), ті предмети та об’єкти, які можуть оточувати хату (плетений тин, квіти).

Вихователь пропонує дітям намалювати житло наших пращурів – українську хатинку.

Дорослий пояснює і показує малятам, яким чином можна зобразити окремі деталі роботи, уточнює думку вихованців про те, які кольори доцільно використати для зображення того іншого елемента малюнка.

Малята в супроводі неголосного звучання спокійної народної мелодії (на розсуд педагога) виконують образотворче завдання.

Після закінчення виконання малюнка діти влаштовують виставку «Українське село».

Запропонувати малятам послухати оповідання.

Яка стежка найкраща?

Засперечалися дітки, яка стежка найкраща.

До крамнички, бо там є цукерки.

Ні, до школи, бо там є дітки.

Ні, до річки, бо можна скупатися.

Ні, в садок, бо там є груші, яблука.

Ні-і, в поле, бо там просторо….

Аж тут приспіла мама. Дітки і питають, яка стежка найкраща?


Статьи по теме