Конспекти Занять З Коректурними Таблицями

Уважаемый гость, на данной странице Вам доступен материал по теме: Конспекти Занять З Коректурними Таблицями. Скачивание возможно на компьютер и телефон через торрент, а также сервер загрузок по ссылке ниже. Рекомендуем также другие статьи из категории «Конспекты».

Конспекти Занять З Коректурними Таблицями.rar
Закачек 3064
Средняя скорость 6412 Kb/s

Конспекти Занять З Коректурними Таблицями

Мурованокуриловецького ДНЗ – я/с №1

5 лютого 2014 р.

Мета: продовжувати вчити дітей створювати графічний план під час слухового

диктанту, уявляти себе на місці ігрового персонажу і відповідно до місця

його знаходження аналізувати розміщення предметів у просторі, супро —

воджуючи свої дії розповіддю. Під час роботи за коректурними таблиця-

ми закріпити вміння орієнтуватися за координатами, з’ясовуючи «адресу»

об’єктів, розрізняти геометричні фігури, з яких вони побудовані, добирати

картинки з відповідною кількістю предметів до цифр, закріпити знання про

суміжні числа. Вправляти у встановленні просторових зв’язків між пред — метами на художній картині та відображати їх за допомогою умовних

позначок. Удосконалювати навички дітей використовувати умовні мірки

для вимірювання об’ єму сипучих речовин . Розвивати образне мислення, зорову та слухову увагу, пам’ ят ь , удосконалювати функції пояснюваль — ного мовлення. Виховувати інтерес до українських казок та бажання

Матеріал: демонстраційний 7 карток (із зображенням паличок, які на зворотній

стороні позначені буквами слова «КОЛОСОК»),

сюжетна картина за сюжетом казки, корзинка з

роздатковий емблеми із зображенням героїв казки, пенал з

цифрами в межах 10, палички для лічби, силуети

2-х мишенят, коректурні таблиці, 5 квадратиків

блакитного кольору для кожного з дітей, набір

карточок з різною кількістю зображених предметів,

мішечки з зерном, набір схематичних символів,

кольорові олівці, білий аркуш паперу, ігрове тло із

Вихователь. Діти, сьогодні ми помандруємо у казку. Назву цієї казки зашифровано, тому потрібно діяти за певними правилами: необхідно розкласти картки на дошці так, щоб кількість паличок кожної наступної картки була більша від попередньої на 1,

тобто від 1 і далі…

Хто хоче спробувати розкласти у правильному порядку картки?

Обрана дитина біля дошки викладає новий ряд з карток, діти слідкують за її діями. Виправляють у разі виникнення помилок. Вихователь повертає картки зворотньою стороною – з’ являється слово « КОЛОСОК» . Діти зачитують слово.

Погляньте на столики. Ці цікаві таблички потрапили до нас прямісінько з казки «Колосок» і допоможуть вам її пригадати.

(Робота з коректурними таблицями)

Вихователь. Для початку пригадаємо, скільки було героїв у казці «Колосок»?

Знайдіть картинку з такою ж кількістю предметів. Де вона знаходиться?

А тепер віднайдіть предмет, який складається з 3-х кружків, вкажіть на його місце

розташування.(Посередині, праворуч від цифри 7)

Мишенят було 2-є, тобто пара. Відшукайте і назвіть предмети, яких теж можна на-

звати парою.(Пара очей, пара чобіт)

Який предмет знаходиться між цими 2-ма парами? (Віник)

Кому із героїв нашої казки він належить? Знайдіть ще 1 предмет, який загубив

У якому рядочку та стовпчику він розміщений? ( 1-му рядочку і 2-му стовпчику )

Що знаходиться під пір’ї ною? (Сир) Хто б не відмовився ним поласувати?

Відшукайте предмет, який по казці знайшов півник. (Колосок)

У якому стовпчику він знаходиться? Які ще предмети розташовані у 2-му

Що знаходиться ліворуч від сніговика? (7) Назвіть 2 її цифри-сусідки (6,8)

На столику знайдіть картинку з такою кількістю предметів, яка б відповідала цифрі

7 і викладіть на цифру зверху.

Накрийте блакитними квадратиками усі предмети таблиці, які не мають

жодного відношення до казки «Колосок». Скільки квадратиків ви використали?

Вихователь. Молодці, пригадали казочку. Давайте ж на мить зазирнемо на сторінки казки та дізнаємося, чим у даний момент займаються наші мишенята.

(створення план-схеми дітьми за слуховим диктантом вихователя)

Вихователь . Ось наші непосидючі Круть та Верть.

Діти беруть до рук силуети мишенят, перед ними білий аркуш паперу, в центрі якого зображена нірка. Мишенята біля свого дому граються. Круть побачив нірку і кличе братика. Цікаво їм, куди вона веде? Залізли в нірку і вилізли посеред лісу. Круть виліз і став ліворуч від нірки, а Верть слідом став праворуч. Стали мишенята ліс розглядати.

Вихователь . Діти, давайте ми намалюємо все те, що побачили мишенята в лісі!

Діти відображають кожен об єкт лісу кольоровими олівцями.

Круть повернувся ліворуч і побачив поряд із собою їжачка.(Діти малюють їжачка.)

А коли глянув догори, то побачив, що у верхньому лівому куточку лісу стоїть пеньочок.( Зображають пеньочок і т. д.)

У нижньому ж лівому куточку лісу він примітив берізку. Вище над берізкою росте кущик, а праворуч від берізки величаво стоїть дуб.

Верть же повернувся праворуч і побачив поруч із собою квіточку.

А коли підняв очі догори, то побачив ялинку, яка росте у правому верхньому

куточку лісу. Нижче ялинку хтось приладнав лавочку.

А у нижньому правому куточку лісу виднілась нірка зайця.

Корекційно-розвивальні завдання:

— формувати позитивні емоції до навколишнього світу;

— розвивати пізнавальні здібності дітей;

— спонукати дітей до самостійного пошуку відповідей на виникаючі питання;

— розвивати дрібну моторику рук, орієнтування на площині листа;

— розвивати творчу ініціативу, фантазію, креативне мислення, пам’ять, увагу.

Корекційно-навчальні завдання:

— виявити знання про цифри, вправляти дітей в складанні описової розповіді предмету.

Корекційно-виховні завдання:

— виховувати уміння співчувати, спонукати до природоохоронної діяльності.

Корекційно-мовні завдання:

— уточнювати знання дітей в виділенні першого та останнього звука в слові;

— уточнювати і закріплювати знання дітей про різноманітність світу диких тварин;

— активізувати словниковий запас;

— вчити розрізняти предмети, істоти, явища за характерними ознаками;

— продовжувати вчити дітей вживати узагальнюючі слова, прийменники «над», «під», «між»; слова антоніми-прикметники, складати питальні речення за допомогою малюнків, об’єднувати прості речення в розповідь.

Логін або e-mail:

Пароль: Я забув пароль

Запам’ятати мене на 2 тижні

Логін або e-mail:

Розвивальне заняття для дітей дошкільного віку учасника IV Всеукраїнського конкурсу «Творчий учитель — обдарований учень».

Основна частина

Назва роботи: Застосування коректурних таблиць для розвитку пізнавальної активності молодших дошкільників

Анотація. Дошкільний вік – це період активного розвитку дитини, вона вже багато знає і прагне знати більше. Задача педагога – допомогти дитині в цьому. Одним із інноваційних методів педагогічного впливу є застосування коректурних таблиць. Робота з такими таблицями дозволяє дошкільнику активно пізнавати світ: встановлювати зв’язки між різними подіями, явищами, предметами, експериментувати, моделювати.

Опис безпосередньої роботи

Розвивальне заняття для дітей молодшого дошкільного віку «Хто в будиночку живе?»

Мета: Уточнити і закріпити знання дітей про тварин. Розвивати творчу ініціативу, фантазію, креативне мислення; вміння розрізняти і впорядковувати предмети за величиною; орієнтуватися на площині. Вправляти у називанні ознак предмета, способам складання предметів із окремих частин. Збагачувати словниковий запас дітей. Формувати пізнавальну активність, спонукати дітей до самостійного пошуку, відповідей на запитання. Виховувати емпатію, бережливе ставлення до довкілля.

Матеріал: настільний будиночок, картки із зображенням тварин, коректурні таблиці, серветка, ліхтарик, іграшки: собака, кіт, корівка, мишка, жабка, пташка; рахувальні палички, картки – позначки: дерева, будинки, корзина з картками «гостинці», мілкі іграшки – дитинчата тварин.

Хід заняття

Вихователь звертає увагу дітей на настільний будиночок.

Вихователь: Погляньте, діти, який гарний будиночок! Чи подобається він вам? Давайте розглянемо його уважно і розповімо про нього нашим гостям. (відповіді дітей: у будиночку є дах, стіни тощо).

Вихователь: Щоб в будиночку було світло, в ньому мають бути…

Діти: Вікна!

Вихователь: Молодці. А хто тут живе ми дізнаємось за допомогою ліхтарика, а в нього є чарівний промінець. Вихователь включає ліхтарик. Ось він нам і покаже мешканців цього будиночка.

Вихователь: Промінець вказує нам на це віконце. Здогадайтесь, малята, хто тут живе?

Дидактична гра «Відгадай, хто це?»

Вихователь перелічує ознаки тварини, а діти відгадують за ними саму тварину. Наприклад:

пухнастий, вусатий, кумедний, веселий, любить молоко, дряпається, спить, муркотить… (діти — котик)

Вихователь: Вірно, це котик. А це хто?

Маленький хлопчик
У сіренькій свитині
По дворах стрибає
крихітки збирає? (діти – горобчик)

Вихователь: Сьогодні, малята, я зустріла одну добре відому тваринку: слухняна, ласкава, хвостикам виляє, гризе кістку, подає лапу…

Діти: Собачка.

Вихователь: Так, це собачка. Назвемо його Пушок.

Промінець показує нам на це віконце. Тут хтось живе: маленьке, зелененьке, квакає, стрибає…

Діти: Жабка.

Вихователь: Вірно. Зараз погляньте в це віконце. Тут живе велика тварина: гострі роги, копита на ногах, довгий хвіст, дає смачне молоко…

Діти: Корівка.

Вихователь:

Я прудкенька і жвавенька
Очі – наче намистинки.
В лісі, в полі, навкруги
Скрізь у мене вороги.

Діти: це – мишка.

Вихователь: Ось ми і познайомились з мешканцями цього будиночка. Отже, назвіть ще раз всіх мешканців цього будиночка.

Діти: Кішка, горобчик, собачка, жабка, корівка, мишка.

Вихователь: Зараз промінець запрошує нас до столу.

На столах у дітей лежать коректурні таблиці.

Робота з коректурними таблицями

Вихователь: Малята, розгляньте будиночок, він одноповерховий чи двоповерховий?

Діти: Двоповерховий.

Вихователь: Розкажіть, які звірята мешкають на першому поверсі? На другому? (діти переліковують тварин)

На першому поверсі треба знайти не корівку і не пташку. Кого треба знайти і показати?

Діти: Собачку.

Вихователь: Назвіть сусідів мишки. Розкажіть, як розташовані звірятка на першому і другому поверсі.

  • Хто по середині живе?
  • Хто живе праворуч?
  • Хто ліворуч?
  • Хто з тварин може жити з людиною?
  • Хто літає?
  • Хто стрибає?
  • В кого довгий хвіст?
  • Назвіть сіреньку тваринку.
  • Назвіть, в кого є пір’ячко?

Виявити та позначити на таблиці картками свійських і диких тварин.

Вихователь: Посперечались звірята, хто з них найвищий, а хто найнижчий. Штовхались, сопіли, а визначитись не змогли. Допоможемо їм.

Вправа «Великі – малі»

Вихователь пропонує дітям взяти на столі рахувальні палички різного розміру. Потім просить позначити рахувальними паличками певної величини зображення тварин відповідного розміру.

Вихователь: Молодці, добре допомогли звірятам. Скажіть, яке звірятко найвище, яке звірятко найнижче? Промінець запрошує нас погратися.

Фізкультхвилинка

Хуртовина. Лютий вітер колихає змерзлі віти. (діти погойдуються праворуч – ліворуч із піднятими догори руками)

Де подітись? Де зігрітись? (діти озираються навколо)

Поспішає мишка в нірку (ходьба навшпиньках дрібним кроком)

У затишному куті
Кішка живе у теплі (діти потирають руки)

Песик, як уже там міг
В бідці скрутивсь і приліг. (діти обхоплюють тулуб двома руками)

Жабка у ставку давно
Десь зарилася на дно (малята присідають)

Як то добре, у цю днину
Кожен має свою хатину. (діти обертаються навколо себе, плескають у долоні)

Вихователь: Малята, погляньте, який замет нам показує промінець. Давайте заглянемо, кого це снігом занесло? Допоможемо впоратись?

Дидактична гра «Що там?»

На столі всі іграшки накриті білою серветкою. Дитина обстежує одну іграшку, називає її, потім показує. Решта дітей перевіряє правильність виконання завдання.

Вихователь: Ой, хто там плаче? Зараз ми з промінцем побачимо. Та це ж загубились малята. Давайте ми їм допоможемо знайти свою маму.

Дидактична гра «Знайди маму»

Вихователь роздає мілкі іграшки тварин, потім пропонує знайти маму для кожного з них, поставити поруч з «дорослою» твариною – іграшкою.

  • У кішки – кошенята,
  • У собаки – цуценята,
  • У мишки – мишенята,
  • У корівки – телята,
  • У жабки – жабенята
  • У горобчика – горобенята.

Вихователь: А що це промінець показує мені якийсь кошик. А що ж там? Перевіримо? Здогадались?

Діти: Це гостинці для звірят.

Гра «Гостинці»

Вихователь викликає по черзі бажаючих дітей. Кожна дитина дістає з кошика «гостинці», розповідає, для кого цей «гостинець» та кладе його відповідній іграшці – звірятку.

  • Це кістка – вона для собачки.
  • Це молочко – воно для котика.
  • Це сир – він для мишки.
  • Це зернятка – вони для горобчика.
  • Це сіно – воно для корівки.
  • Це комаха – вона для жабки.

Вихователь: Ой і зраділи звірята смачним дарункам, зігрілись, повеселішали, а давайте пограємось разом з тваринками.

Гра «Хто як кричить?»

Після слів вихователя: «Обернулись, покружляли…(мишками, жабками, корівками тощо) всі стали». Діти розмовляють голосами тварин, імітують їх рухи. Наприкінці гри вихователь перетворює дітей на самих себе: «Обернулись, покружляли, дітлахами знову стали!»

Вихователь: Діти, давайте згадаємо про наших тваринок смішні чистомовки.

Гавкав у дворі Пушок
Не на кицю, на сніжок.
Бо сніжок холодним пухом
Впав на носик і на вуха.
Рано – вранці в середу
Пригнав Прокіп череду,
А корови в череді
Рябі, чорні та руді.
Летів горобець,
Сів на хлівець.
А як вийшов стрілець,
То втік горобець!

Вихователь: Діти, промінець вказує нам, що потрібно скласти з частин пазлів звірят. (діти складають з 4 – 6 частин тварин, називають їх.). Які гарні, давайте їх поселимо в наш будиночок «Доброти», тут місця всім хватить, а про них розповімо нашим гостям іншого разу.

Вихователь: Діти, скажіть, про кого ми сьогодні говорили?

Діти: Про тварин.

Вихователь: Ви вже знаєте, що в природі багато їх існує. Піклуватися і оберігати їх наш обов’язок, адже, Земля – це наш спільний дім. А промінець добре з вами погрався, йому пора вже відпочивати. Вихователь відключає ліхтарик.

Висновки. Робота за коректурними таблицями впродовж тривалого періоду дозволяє фіксувати динаміку росту інтелекту, робить подальший процес розвитку здібностей дитини і підготовки до школи більш цілеспрямованим, діти більше мислять творчо та стають самостійними.

Посилання на використані джерела:

  1. Безсонова О. Коректурні таблиці як стимул пізнавальної активності дошкільників // Вихователь-методист 2012, № 12
  2. Вишневська І., Алексюк С. Інтегроване заняття з використанням коректурних таблиць для старших дошкільників //Дошкільне виховання, 3012, № 10
  3. Кіндрат І. Тематичний цикл «Будьмо знайомі»// Методична скарбничка вихователя, 2014, № 1
  4. Лащонова І. Реалізуємо літературний проект «Троє поросят» //Методична скарбничка вихователя, 2014, № 3
  5. Омел’яненко А. Розповіді-роздуму за моделями// Дошкільне виховання 2010, № 3


Статьи по теме