Музика 3 Клас Конспекти Уроків Лобова

Уважаемый гость, на данной странице Вам доступен материал по теме: Музика 3 Клас Конспекти Уроків Лобова. Скачивание возможно на компьютер и телефон через торрент, а также сервер загрузок по ссылке ниже. Рекомендуем также другие статьи из категории «Конспекты».

Музика 3 Клас Конспекти Уроків Лобова.rar
Закачек 3762
Средняя скорость 9064 Kb/s

Музика 3 Клас Конспекти Уроків Лобова

Урок № 35. Стежками музичного мистецтва

Вступ
Ми вже знаємо, що музика починається з найпростішого — пісні, танцю та маршу. Розвиваючись у музичних творах, вони переростають у пісенність, маршовість, танцювальність і стають найважливішими ознаками музики, роблять її близькою та зрозумілою всім людям.

Урок № 34. Будова (форми) музики (узагальнення теми)

Вступ
Сьогодні ми узагальнимо знання, отриманні при вивченні теми «Будова (форми) музики» і проведемо музичну вікторину.
Прослухайте музичні твори і визначте їх назву, автора і форму.

Урок № 33. Три основні групи побудови

Вступ. Основні форми музики
На минулих уроках ми познайомилися з основними формами будови музики: одно-, дво- та тричастинні, а також рондо і варіації. Спробуємо розділити їх на три основні групи.

Урок № 32. Рондо. Варіації

Вступ
Ми вже знаємо, що будь-який музичний твір має свою будову. Вона залежить від змісту твору. Є одно-, дво- та тричастинні твори, а також ті, що написані у формі рондо та варіацій. Сьогодні ми з’ясуємо, у чому полягає різниця між рондо та варіаціями.

Урок № 31. Рондо

Вступ
Ми вже переконалися, що в музиці (як і в розмовній мові) є розділові знаки; що всі музичні твори мають будову. Фраза, мелодія, частина – ось основні сходинки, на які можна поступово розділити будь-який музичний твір.
Сьогодні ми познайомимося з новою формою музики. Як вона називається, ви скажете самі після аналізу створеного вами музичного твору.

Урок № 30. Варіації

Вступ
Сьогодні в нас не звичайний урок, а урок-подорож стежками весняного лісу.
Ми побачили квіти, почули бджілочок та джмелика, погралися з зайчиком, поласували малиною з ведмедиком, перегукнулися із зозулею та вийшли на галявину, де цвіте білим цвітом кущ. Що це?
Ми бачимо кущ калини. Восени на ній з’являться червоні намистечка ягід.
Поміркуйте, яке значення для нас, українців, має калина.

Урок № 29. Тричастинна будова музики

Вступ
Продовжимо розмову про будову музичних творів.
Ми знаємо, що музичні твори можуть бути одно- і двочастинними. Кількість частин залежить від кількості різних характерів у музиці. Є ще тричастинна будова музики.
Послухайте новий музичний твір, визначте зміст і характер музики, а також кількість частин.

Урок № 28. Двочастинна будова музики

Вступ
Сьогодні ми розглянемо двочастинну будову музики.
Ми вже знаємо, що кожний музичний твір має свою будову. А ті з них, що побудовані на одному музичному матеріалі та не містять контрастних частин, відносять до одночастинних.

Урок № 27. Будова (форми) музики (вступний урок до теми)

Вступ.
У музиці, як і в розмовній мові, є розділові знаки. Вони поділяють музику на фрази. Саме це складає структуру мелодії.

Урок № 26. Розвиток музики (узагальнення теми)

Вступ
Музика не може існувати без розвитку. Вона постійно змінюється, рухається. Це відбувається навіть тоді, коли вона прагне зобразити спокій і нерухомість. Прийоми розвитку музики можуть бути різними.

Музичне мистецтво 3 клас. Плани-конспекти уроків. Лобова.

Музичне мистецтво 3 клас. Плани-конспекти уроків. Нова програма. Pdf формат
ЗАВАНТАЖИТИ

Збірка з Інтернету

Класи: 3 клас

Предмети: Музична культура

або додати публікацію в соціальні сервіси:

Урок 17

Тема: Ладовий розвиток музики.

Мета: продовжити знайомити учнів із прийомами розвитку музики, визначити особливості ладового розвитку музики; формувати в учнів вміння спостерігати за розвитком інтонацій; поглибити поняття ладу та його значення у музиці.

Розвивати слухацькі та виконавські навички, емоційну сферу учнів, предметні компетентності, здатність відчувати і розуміти ладові особливості музичного твору, усвідомлювати лад. як один із засобів музичної виразності.

Виховувати у школярів ціннісне ставлення до музичного мистецтва і творчості видатних композиторів. підтримувати пізнавальний інтерес до вивчення особливостей музики.

Музичний матеріал: Ф. Щуберт «Вальс», Ф. Шуберт «Алегрето», І. Арсєєв «Гра в слова», О. Коноваленков, І. Кніппер «Чому ведмідь взимку спить».

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: магнітофон, музичний інструмент, ілюстрації до музичних творів, портрет Ф. Шуберта, "Хрестоматія" та "Фонохрестоматія" з музики 3 клас, підручник "Музичне мистецтво 3 клас" Л.Г. Аристова.

Хід уроку

I. Організаційна частина

1. Вхід учнів до класу під звучання «Вальсу» Ф. Шуберта.

2. Музичне вітання.

II. Мотивація навчальної діяльності.

— Під яку музику заходили до класу?

— До якого типу музики вона належить?

— Яку властивість музики ви відчули? (танцювальність, пісенність чи маршовість)?

III. Основна частина.

На минулому уроці ми дізналися, що музика тісно пов’язана з життям і має розвиток.

Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитися з особливостями та прийомами музичного розвитку на прикладі творів відомого австрійського композитора Ф. Шуберта. За своє коротке життя (лише 30 років) написав понад 600 пісень, багато фортепіанних п’єс, симфоній.

Вальс — вид парного більного та народного танців.

Слово «вальс» походить із німецького walzen — кружляти. Вальси Шуберта— це, як правило, невеликі п’єси, танцювальні мініатюри.

Своїм вальсам Шуберт назви не давав.

1. Слухання. Ф. Шуберта «Вальс».

2. Аналіз прослуханого твору.

— Який характер музики?

— Чи відчули ви зміну у її звучанні?

— Визнач. яка тема написана в мажорному ладі. а яка — в мінорному?

— У чому полягає відмінність?

— Яку роль у п’єсі відіграє ладовий розвиток музики, тобто зміна мінорного ладу на мажорний?

3. Продовження знайомства х музичними ладами — мажлр і мінор.

Сьогодні сестри До-Ре-Мі-Фа-Соль-Ля-Сі познайомлять нас зі своїми двоюрідними братами-ладами (замість ілюстрацій ладів можна підготувати заздалегідь двох учнів-акторів).

— Звуть мене сеньйор Мажор!

Знайомству з вами радий!

Завжди приношу я усмішки

Для хлопчиків й дівчаток!

— Ну а моє ім’я — Мінор —

І ось що вам скажу,

Що сум завжди мій компаньйон,

Зі сміхом — не дружу.

Ось такі вони — брати-лади!

  • Схожі вони між собою?
  • Чи запам’ятали ви, як їх звуть?
  • Хто з-поміж них веселун, а хто — сумний?

Мажор любить сонце та сміх, а Мінор — дощик і сум. От і сестрички-нотки, коли збираються біля Мажору, то весело співають, сміються й радіють, а коли хочуть поспілкуватися з Мінором, то починають мріяти, згадують сумні хвилини та іноді плачуть. Отже, почувши веселу музику, позначатимемо її «сонечком», а сумну — «хмаринкою».

З давніх часів слово «лад» означає мир, згоду та порядок, а в музиці лад — це злагоджене поєднання звуків різної висоти. Лад світлого, радісного звучання — мажор, лад сумного, мрійливого звучання — мінор.

4. Слухання та розучування поспівки. «Гра в слова»

5. Слухання. Ф. Шуберта «Алагрето».

6. Аналіз прослуханого твору

— Чи відчули ви зміни в звучанні музики?

— Порівняйте мажорну і мінорну частини п’єси.

— Що в них спільного?

— Чим вони відрізняються?

Алегрето — це невеличка п’єса у рухливому темпі, жвавого характеру.

IV. Фізкультхвилинка

V. Ритмічна вправа.

VI. Вокально-хорова робота. Л. Кніппер «Чому ведмідь взимку спить»

— Як називається пісня. яка щойно прозвучала?

— Про що в ній розповідається?

Який розвиток має пісня?

VII. Підбиття підсумків уроку

— Музика якого композитора звучала на уроці?

— Який музичний твір Ф. Шуберта вам сподобався найбільше?

Який розвиток відіграє основну роль в п’єсах Ф. Шуберта?

Ладовий розвиток — це розвиток музики, у якому важливу роль відіграє зміна ладів, їхнє протиставлення.

VIII.Домашнє завдання за бажанням

1. Намалювати братів ладів.

2. Переглянути мультфільм, простежити зміну в музиці.


Статьи по теме